Jdi na obsah Jdi na menu
 

Starší žáci

Výsledky našich st. žáků k nahlédnutí zde:

Starší žáci - výsledky 2015

Žákyně - výsledky 2015

 

POŘADATELSKÝ  OBĚŽNÍK

2. kolo KP družstev staršího žactva

Místo : Městský atletický stadion v Pardubicích na Dukle

Pořadatel : Hvězda SKP Pardubice – oddíl atletiky

Termín : neděle 24. 5. 2015 od 9,30 hod

Ředitel závodu : Iva Toušová

Hlavní rozhodčí : Eva Studničková

Řídící soutěže žáků : Eva Kučerová

Řídící soutěže žákyň : ing. Miloslav Ratman

Technická porada : v 8,30 hod v zasedací místnosti v tribuně stadionu, přihlášky přes

www. atletika.cz, kalendář od pondělí 18. 5. 2015 do pátku 22. 5. 2015 do 18 hod

Technické informace :          *povrch Polytan M, 8 drah na rovince i oválu

        *hod kladivem a diskem na vedlejší škvárovotravnaté ploše

 Upozornění :                        *všichni závodníci musí být registrováni, jinak není možná

  přihláška pře web

*při technické poradě se budou discipliny pouze škrtat,

  dopisování není možné!!     

*šatny uvnitř tribuny se nebudou zamykat

Časový pořad :

 

9,30                                        tyč žky            kladivo žci      koule žky        dálka žci                    

10,00               3 000 m  žci

10,15               1 500 m  žky                          kladivo žky

10,35               60 m R žky

10,45               60 m R žci                                                      koule žci

11,00               800 m žky       tyč žci             oštěp žci                                 dálka žky

11,10               800 m žci

11,20               60 m F žky

11,30               60 m F žci       výška žci

11,45               200 m př. žky                                                disk žci

12,00               200 m př. žci                           oštěp žky

12,30               150 m žky       výška žky                  

12,50               150 m žci                                                       disk žky

13,15               4x300 m žky                                                 

13,30               4x300 m žci

 

Eva Kučerová

řídící soutěže KP družstev starších žáků

Zpravodaj č. 2 řídícího soutěže krajského přeboru družstev starších žáků

 

Dobrý den,

 

máme za sebou I. kolo KP družstev starších žáků, které se konalo v sobotu 9.5.2015 na atletickém stadionu v Litomyšli. Výsledky z I. kola soutěže byly zpracovány v atletické kanceláři.

 

Oddíl  AK Moravská Třebová odhlásil své družstvo ze soutěže a naopak dodatečně přihlásil oddíl Atletika Polička své družstvo do soutěže.

 

Soupisky družstev a výsledková listina:

 

Atletika Polička – na soupisce uvedena chybná data narození

-Halva Jan – 30.03.2000 (datum narození dle registrace na stránkách ČAS)

-Mužík Martin – 10.12.2003

-Vrátný Richard – 22.06.2001

TJ Jiskra Litomyšl – na soupisce uvedena chybná data narození

-Chadima Pavel – 25.12.2001 (datum narození dle registrace na stránkách ČAS)

-Siegl Martin – 8.1.2000

-Zlesák Dominik – 5.11.2001

AC Pardubice – na soupisce bez platné registrace dle stránek ČAS

-Rufer Lukáš – 22.6.2000 (v 1. kole KP družstev nesoutěžil)

 

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

Pulkrábek Ondřej – 28.5.2000 – přihlášen ke 3 disciplínám + běžel štafetu 4x60 m a proto se mění výsledková listina následujícím způsobem: 

-  60 m – finále B – 4. místo – 1 bod

4.   Matěj Ráb              TJ Jiskra Ústí nad Orlicí      1.00 bod

5.   Šimon Fric             TJ Jiskra Litomyšl

-  300 m – 1. běh – DNS

             pořadí a přidělené body se nemění    

-  skok daleký – 14. místo – přidělené body se nemění

          14.   Ondřej Kubíček    ŠAK ZŠ Pardubice

          15.   Hynek Havel         AC Pardubice

          16.   Lukáš Dusík          Hvězda Pardubice

          17.   Matouš Budig       Atletika Polička       

          18.   Jakub Brandejs      TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

-  4 x 60 m – 4. místo – 7 bodů

            4.   ŠAK ZŠ Pardubice, Benešovo náměstí             7.00 bodů

 

Celkový bodový stav po I. kole po úpravě je následující:

 

1.

   

ŠAK ZŠ Pardubice, Benešovo náměstí

   193,50  pomocných bodů         7 hlavních bodů

 

 

2.

   

Atletika Chrudim

   183.00                                      6  

 

 

3.

   

Hvězda SKP Pardubice

   156.50                                      5

 

 

4.

   

Jiskra Litomyšl

   081.50                                      4

 

 

5.

   

Atletika Polička

   044,50                                      3

 

 

6.

   

Jiskra Ústí nad Orlicí

   023.00                                      1

 

 

7.

   

AC Pardubice

   000.00                                      0     

 

 

 

Závod proběhl za proměnlivého počasí a bez protestů.

Předsezonní zpravodaj č.1 starších žáků - atletika Jiskra Litomyšl

 
       V lońském roce jsme po letech ustavili družstvo starších žáků a letos bude družstvo v soutěži pokračovat.Mohou startovat pouze registrovaní žáci roč.nar.2000 a 2001.
     Žáci,roč.1999 již dosáhli dorosteneckého věku,jejich registrace platí 6 let,proto s ní mohou závodit v soutěži dorostu i dospělých,třeba v 1.lize,pokud budou mít odpovídající výkonnost.To se týká Blajdy,Fuchse,Doubravy,Hegera,Hlaváčka,Pokorného,Rothscheina,Tomšů a Zdvořilého./Hildebrand přestoupil do Ústí n/Orl/.Někteří z vás závodili málo a věnovali se kopané nebo jiným sportům.Budeme však rádi,když na atletiku zcela nezapomenete a přijdete na stadion si zatrenovat,zazávodit nebo pomoci jako rozhodčí.Pokud jste zůstali žáky ZŠ budete startovat ve školních soutěžích(v květnu Pohár Českého rozhlasu),na SŠ vás čekají závody středních škol.
   Nejbližší termíny pro všechny 25.4. Běh Černou horou(10,oo)
                                                      9.5. 1.kolo KP starších žáků(kdo nezávodí,přijďte pomoci jako rozhodčí)  10,oo
   V družstvu starších žáků zůstali z loňské sezony roč.2000 :
             Matěj Kadidlo - Jakub Kostlán  - David Růžička  -  Martin Siegl  -  Václav Švec  -  Matěj Švíř  -  Jakub Trpkoš
             Martin Večeřa  -  Jakub Voříšek  -  Jan Vostřel .
   Doplní nás loni úspěšní mladší žáci(2001) --Chadima,Kůrka,Šplíchal,Zítko , případně další.(2001)
I vy poběžíte  někteří na Černé hoře,zúčastníte se obv. a okres.kola Poháru rozhlasu.Je třeba ale chodit na stadion a zkusit si nové nebo vytipované discipliny.
  V sobotu 9.května od 10,00 nás čeká potom 1.kolo KP družstev na stadionu v Litomyšli.Stejně jako loni k jednotlivým disciplinám musíte být přihlášeni předem na internetu,proto si musíme discipliny vybrat včas a svou účast potvrdit.
   Discipliny : 60,800,výška,dálka,tyč,koule,disk,oštěp,kladivo,střídat se bude 150(300)1500(3000)100 př(200 př)4x60(4x300)
                     Každý žák může startovat nejvýše ve 3 disciplinách.
Soupeřem nám budou 3 pardubická družstva(Hvězda,AC,ŠAK),dále Chrudim,Ústí n/Orlicí,M.Třebová a Polička.
Další kola : 24.5.  Hvězda Pardubice
                   21.6.  Ústí nad Orlicí
                     6.9.  Svitavy
 
Petr Jonáš,vedoucí družstva(tel: 739037216,jonasovi1001@seznam.cz)

Tak přece jen v závěru soutěže krajského přeboru starších žáků se něco podařilo! V nejméně lidech nejlepší umístění - 3. místo! Škoda jen, že chyběli Hlaváček a Heger!

 

výsledky ze 4. kola zde:

VÝSLEDKY 4. KOLA STARŠÍCH ŽÁKŮ Ú.N O.

 

Zpravodaj atletiky starších žáků číslo 5

 
  Tento zpravodaj je spíše přípravou na nadcházející 3.kolo kraj.přeboru staršího žactva,které se uskuteční příští neděli 22.června od 9,30 na stadionu v Litomyšli,sraz účastníků je v 8,30 na tribuně,červená trička s sebou,omluvy předem.Opět platí totéž co v minulých kolech,přihlášky k disciplinám předem přes internet,nikoliv až na místě.
  V různých školních závodech i v předchozích kolech jste si ověřili své možnosti i konkurenci z ostatních družstev.Využijte následující týden k treningu svých disciplin, na stadionu je možnost trenovat každý den,oficiální treningy a kontrolní závody žactva jsou každé pondělí a čtvrtek od 16 hodin.
  Obou prvních kol se zúčastnili Heger,Hlaváček,Pokorný,Růžička,Rothschein,Siegl,Vostřel,pouze jednoho kola Doubrava,Kostlán,Fuchs,Trpkoš,Večeřa,Zdvořilý,Švíř.Stále ještě nezávodili především fotbalisté Tomšů,Švec,Kadidlo a Hildebrand s Voříškem.Po každé jsme obsadili 4.místo ve středu tabulky,naposled velmi těsně.Doufejme,že doma v Litomyšli postoupíme na 3.místo.
 
  Časový pořad soutěží žáků :
 
    9,30                                                         dálka                                        koule
  10,15             100 m př
  10,30                                                                                                         kladivo
  10,45              60 m  R                                                                               oštěp
  11,00                                                          tyč
  11,10              800 m                                  výška
  11,30              60 m  F                                                                                disk
  12,00              1500 m
  12,45               300 m
  13,30               4 x 60  m
 
   Samozřejmě,že kromě žáků budou soutěžit i žákyně,jejichž discipliny v tomto časovém programu neuvádím.
8.5.se uskutečnily krajské přebory žactva jednotlivců ve Svitavách a získali jsme 8 medailí.
    3 zlaté   Vostřel  (koule,kladivo) a Hlaváček  (300 m)
    1 stříbrná ( Fuchs (koule)
    4 bronzové (Heger (60 m) ,Vostřel (disk) ,Fuchs (kladivo) Pokorný (výška)
Vostřel a Hlaváček se svými výkony nominovali do sestavy Pardubického kraje pro utkání krajů ve Vlašimi.
 

                                                                                                   Petr Jonáš,vedoucí družstva 

 

POŘADATELSKÝ  OBĚŽNÍK

 

  2. kolo KP družstev staršího žactva

    

Místo : Městský atletický stadion v Pardubicích na Dukle

Pořadatel : Hvězda SKP Pardubice – oddíl atletiky

Termín : neděle 25. 5. 2014 od 9,30 hod

Ředitel závodu : Iva Toušová

Hlavní rozhodčí : Eva Studničková

Řídící soutěže žáků : Eva Kučerová

Řídící soutěže žákyň : ing. Miloslav Ratman

Technická porada : v 8,30 hod v zasedací místnosti v tribuně stadionu, přihlášky přes

www. atletika.cz, kalendář od pondělí 19. 5. 2014 do pátku 23. 5. 2014 do 18 hod

Technické informace :         *povrch Polytan M, 8 drah na rovince i oválu

        *hod kladivem na vedlejší škvárovotravnaté ploše  

 Upozornění :                        *všichni závodníci musí být registrováni, jinak není možná

  přihláška pře web

*při technické poradě se budou discipliny pouze škrtat,

  dopisování není možné!!     

*šatny uvnitř tribuny se nebudou zamykat

Časový pořad :

 

9,30                                         tyč žky                        kladivo žci      koule žky        dálka žci                    

10,00               3 000 m  žci

10,15               1 500 m  žky                           kladivo žky

10,35               60 m R žky

10,45               60 m R žci                                                      koule žci

11,00               800 m žky       tyč žci             oštěp žci                                  dálka žky

11,10               800 m žci

11,20               60 m F žky

11,30               60 m F žci       výška žci

11,45               200 m př. žky                                                disk žci

12,00               200 m př. žci                           oštěp žky

12,30               150 m žky       výška žky                  

12,50               150 m žci                                                       disk žky

13,15               4x300 m žky                                                 

13,30               4x300 m žci

 

 

 

Hvězda SKP Pardubice – oddíl atletiky

Čs. armády 2515, 530 02 Pardubice

Tel., fax : 466 304 881

E-mail : hvezda-pardubice@seznam.cz

Internet : http://hvezda-pardubice.cz

  

Zpravodaj č. 2 řídícího soutěže krajského přeboru družstev starších žáků

 

 

 

Dobrý den,

 

máme za sebou I. kolo KP družstev starších žáků, které se konalo 11.5.2014 na atletickém stadionu ve Svitavách. Výsledky z I. kola soutěže byly zpracovány v atletické kanceláři a hned po ukončení závodu byly na internetu k dispozici.

 

Oddíly AC Vysoké Mýto a ŠAK ZŠ Pardubice B odhlásily svá družstva ze soutěže.

 

Družstvo starších žáků z AK Moravská Třebová se nedostavilo k I. kolu KP družstev starších žáků, proto mu byl odebrán 1 hlavní bod.

 

Celkový bodový stav po I. kole je následující:

 

1.

   

Atletika Chrudim

   267,50  pomocných bodů         7 hlavních bodů

 

 

2.

   

ŠAK ZŠ Pardubice, Benešovo náměstí

   221.50                                      6  

 

 

3.

   

Hvězda SKP Pardubice

   126.00                                      5

 

 

4.

   

Jiskra Litomyšl

   083.50                                      4

 

 

5.

   

AC Pardubice

   038,50                                      3

 

 

6.

   

AC Choceň

   003.00                                      2

 

 

7.

   

AK Moravská Třebová

   000.00                                    - 1     

 

 

 

Závod proběhl za chladného počasí a bez protestů. Pořadatelé se zhostili svého úkolu dobře.

 

 

II. kolo KP družstev starších žáků se koná v neděli 25.5.2014 na Městském atletickém stadionu v Pardubicích. Přihlášky na II. kolo jsou možné pouze přes www. atletika.cz, kalendář a to od pondělí 19. 5. 2014 do pátku 23. 5. 2014 do 18 hod. Není možné zasílat přihlášku e-mailem nebo v papírové podobě. V neděli 25. 5. 2014 budou při technické poradě možné pouze škrty bez možnosti dopisování. Závodníkům bez platné registrace nebude povolen start v soutěži.

 

 

 

 

Eva Kučerová

řídící soutěže KP družstev starších žáků 

 

 

Atletický zpravodaj starších žáků Jiskra

Litomyšl č.3

 
  Máme za sebou řadu závodů,ve kterých jste reprezentovali své školy na obvodních i okresních Pohárech rozhlasu nebo i v atletickém čtyřboji.Mnozí z vás chodí i trenovat  učí se nové discipliny,běhali jste  i mimo dráhu,např. na Černé hoře.Podstatné je,že jsme úspěšně absolvovali 1.kolo soutěže družstev ve Svitavách a poměřili si tak síly se zkušenějšími soupeři ze sportovních škol,nebyli jsme kompletní,bylo nás 10 a všichni dokázali bodovat a mnozí si v chladném počasí vytvořili i kvalitní osobní rekordy.
   Výsledky našich : 
  60 m  5. Heger    7,73 (7,82)   Hlaváček   8,01 (8,05)
  300 m  4. Heger  ,41,01    6.Hlaváček  41,58   Pokorný  46,03
  800 m   5.Siegl  2:28,92
  1500 m  4.Švíř   5:12,92   9. Kostlán   5:40  10. Růžička   5:42,11
  výška  3.Hlaváček  156 6.Pokorný  150  8.Kostlán  150  10.Rothschein  145  Doubrava  140
 dálka   12.Rothschein    428
 koule  1.Vostřel   12,49
  disk   3.Vostřel  31,41
  4 x 60  4. Heger,Pokorný,Siegl,Rothschein   32,31     7. Švíř,Vostřel,Doubrava,Kostlán   34,57
 
   Nejvíce bodů získali : Vostřel   20,Hlaváček  16,Heger  14,75,Švíř  8,Siegl  7,75,Pokorný  6,25,Kostlán  6
   Celkové pořadí : 1.ŠAK Chrudim,2.ŠAK Pardubice,3.Hvězda Pardubice,4.Litomyšl 5.AC Pardubice 6.Choceň
 
Od těchto závodů někteří si opět vylepšili své osobní rekordy - např.Zdvořilý (výška 160)Vostřel(koule 12,83)Blajda (1500 m-5:29,68)Tomšů (koule,6o m),Švec i Kadidlo a doufejme,že i oni zasáhnou do boje o další body v některých z příštích kol,stejně tak i na první kolo omluvení Večeřa a Trpkoš.
 
2.kolo se uskuteční podle rozpisu na stadionu Hvězdy Pardubice v neděli  25.května.
   Na programu budou stabilní discipliny 60,800,výška,dálka,tyč,koule,disk,oštěp,kladivo.Ze střídavých disciplin se uskuteční  150 m ,3 km , 200 m překážek a štafeta 4 x 300 m.
  Přihlášku musíme opět poslat předem internetem,rozhodněte se včas,nejlépe do čtvrtka.Podle počtu budeme upřesňovat dopravu.Případné dotazy nebo omluvy sdělte ve škole nebo nejlépe na mou adresu či telefon,místní i ve čtvrtek na treningu na stadionu.
 
 
                                                             Petr Jonáš,vedoucí družstva st.žáků
 

 

 Atletický zpravodaj starších žáků Jiskra

Litomyšl č.2


   Upřesnění mistrovských utkání našeho družstva v tomto roce :

            KP se v naší kategorii kromě nás zúčastní tato družstva - Hvězda  Pardubice,

AC Pardubice,ŠAK Pardubice A a B, Choceň, Chrudim, Moravská Třebová, Vysoké Mýto.

  1. kolo     11.5                    Svitavy

  2.kolo     25.5.                    Hvězda Pardubice

  3.kolo     22.6.                    Litomyšl

  4.kolo       7.9.                    Ústí nad Orlicí


Začátky utkání jsou stanoveny na 10 hodin,přihlášky k disciplinám je nutno poslat elektronicky

předem,takže není možné se domlouvat až těsně před utkáním,budete moci v každém kole startovat ve 3 disciplinách jako u mladších žáků,ale je třeba si předem zvolit discipliny,ke kterým máte nejblíže nebo které si v treningu vyzkoušíte a naučíte.

   V každém kole je 60 m - 800 m - výška - dálka - tyč - koule - disk - oštěp - kladivo

   navíc v 1.kole - 300 m - 1500 m - 100 m př - 1500 m př - 4 x 60 m

             v 2.kole - 150 m - 3 km - 200 př - 4 x 300 m

             v 3.kole - 300 - 1500 - 100 př - 4 x 60

             v 4.kole - 150 - 3 km - 200 př - 4 x 300


Za každé družstvo může nastoupit 20 závodníků,boduje prvních 10 v každé disciplíně.

            Ještě začátkem května proběhnou i školní soutěže - oblíbená obvodní, případně okresní kola Poháru Českého rozhlasu,tam je samozřejmě disciplin méně a nižší počet startujících a jiné věkové kategorie,takže všichni asi závodit nebudete. Přesto čas kvapí a je třeba něco pro svou lepší výkonnost i nacvičení nových disciplin udělat,překážkáři budou mít delší tratě,koulaři přidají disk,případně kladivo, míčkaři přejdou k oštěpu,kdo by chtěl naučit se i tyč ?

             Počasí již umožňuje treningy na hřišti,stadion je přístupný denně,treneři i starší závodníci vám kdykoliv poradí,jinak pravidelné treningy žáků i žákyň jsou v pondělí od 16,30 a ve čtvrtek od 16 hod.

budeme v těchto dnech pořádat i kontrolní závody.

            Žáci v České Třebové trénují v pátek a doufám,že na nějaké kontrolky do Litomyšle také přijedou.

            Doporučuji,hlavně běžcům,účast na různých přespolních,lesních bězích, v Litomyšli to bude Běh Černou horou 26.dubna,řadu běhů i do vrchu pořádá Iscarex Česká Třebová,běhá se i v Chocni,

 

Poličce. O dalších možnostech závodění budete průběžně v sezoně informováni.                


            Petr Jonáš                                                      vedoucí družstva starších žáků
            tel. 739037216

 

 

Atletický zpravodaj starších žáků Jiskra Litomyšl č.1

Družstvo mladších žáků ,jehož jste byli členy v minulých letech dosáhlo mimořádných úspěchů. Loni jsme se stali přeborníky kraje a předloni jsme byli v krajském finále druzí. Proto jsme se rozhodli sestavit z úspěšných mladších žáků družstvo žáků starších, abyste mohli pokračovat ve sportu, kde jste byli tak úspěšní.

Soutěž bude pro nás náročnější, protože se rozroste počet disciplín a bude je třeba natrénovat. Opět některé disciplíny budou v každém kole a jiné se budou střídat:

60 - 150(300) - 800(1500,3000) - 100 př(200 př) - výška - dálka - tyč - koule - disk - oštěp - kladivo

4 x 60 (4 x 300). Opět nejvíce můžete startovat ve 3 disciplinách, maximální počet závodníků je 20 členů družstva.

Počet a jména zúčastněných družstev ještě nebylo zveřejněno, ale rozlosování kol je následující :

     11.5.   Svitavy

     25.5.   Hvězda Pardubice

     22.6.   Litomyšl

     7.9.     Ústí nad Orlicí

Samozřejmě budete jistě závodit v tradičních školních soutěžích nebo soutěžích jednotlivců.

Další změnou je nutnost registrace, kterou jste jako mladší žáci nepotřebovali. Zatím bylo registrováno 18 starších žáků roč. 1999 - 2000. Družstvo můžeme ještě před sezonou doplnit.

     ZŠ Zámecká  :        Doubrava Martin, Blajda David, Kadidlo Matěj, Kostlán Jaroslav, Rothschein David,

                                      Siegl Martin, Švec Václav, Tomšů Lukáš, Vostřel Jan, Zdvořilý Michal

     ZŠ Masarykova II : Trpkoš Jakub, Večeřa Martin, Voříšek Jakub      

     ZŠ Habrmanova ČT: Pokorný Martin, Heger Filip, Hildebrand Pavel, Hlaváček Kryštof,

                                          Růžička David, Švíř Matěj

 

Vím, že řada z vás se věnuje i jiným sportům (kopaná,hokej,badminton,plavání,apod), ale věřím, že si vyhradíte i čas pro účast v atletických soutěžích. Atletika je sport, který vám dá základy i pro jiné sporty, navíc litomyšlská atletika odchovala řadu reprezentantů a její družstvo mužů je již třetím rokem účastníkem 1.ligy,což je důkazem i kvality tréninkové práce.

Vzhledem k tomu, že jsem byl vedoucím družstva mladších žáků v minulých letech, všechny vás znám i vaše předpoklady k jednotlivým disciplínám. Věřím, že společně dosáhneme úspěchu i ve starší kategorii.

Současně prosím o pochopení vaše rodiče, aby sladili vaše sportovní, hudební i studijní zájmy a umožnili vám soutěžení i přípravu atletických disciplín.

Chtěli bychom se před sezonou ještě sejít a společně se poradit a zazávodit si, termín tréninku Vám sdělí vědoucí Vašeho družstva

Další tradiční atletickou akcí bude Běh Černou horou, v sobotu 26.dubna od 10 hod. (1200m, 3000m, 6000m)

Petr Jonáš,  vedoucí družstva starších žáků, email: jonasovi1001@seznam.cz, telefon: 739 037 216

Petr Doseděl, e-mail: dosick@seznam.cz, telefon: 731 320 616